Temperatury powietrza w Egipcie

egipt_hurghada_sierpien_1_11Egipt zaliczyć możemy do tak zwanych „ciepłych krajów”, do których wyjazd o dowolnej porze roku zapewnić może doskonałą pogodę i wysokie temperatury powietrza. Przez cały rok oscylują one w ciągu dnia w okolicy minimum 20 stopni Celsjusza, co sprawia, że nawet wybierając się tam zimą, możemy zapomnieć o ciepłych ubraniach.

Najgorętszym miesiącem jest sierpień – wtedy temperatury w Hurghadzie, Safadze, Czy też Sharm el Sheikh sięgają (w cieniu) nawet 33 stopni, zaś temperatura wody w morzu – 30. To również miesiąc, w którym spodziewać się można aż 12 godzin słonecznych.

W miesiącach zimowych temperatury wahają się (w dzień) między 18 a 23°C, w nocy zaś 13-17°C. Mimo to, można się nadal cieszyć pięknym słońcem przez co najmniej kilka godzin każdego dnia.

Najbardziej optymalnych temperatury spodziewać się można w maju oraz wrześniu. Wtedy temperatura powietrza wynosi w okolicach 30°C w ciągu dnia, w nocy zaś spada do 24-26°C. Liczyć też możemy na ciepłe, ale nie gorące morze – dające odpowiednie orzeźwienie i przyjemną kąpiel (temperatura ok. 26°C).