Sharm el Sheikh

Sharm el SheikhUśmiechnij się, jesteś w Sharm el Sheikh!

Sharm el Sheikh, czyli Zatoka Szejków, to najpopularniejszy egipski kurort, znany z luksusowych hoteli, doskonałego zaplecza gastronomicznego i klubowego oraz doskonałych baz nurkowych. Miasto, rozpościerające się na 40 km linii brzegowej tętni życiem od świtu do świtu – przyciągając co roku miliony turystów z całego świata, spragnionych słońca, zabawy i relaksu.

Ponadto, jest to doskonała baza wypadowa do odbycia wycieczki do Kairu, czy też Aleksandrii – można tam dojechać drogą krajową w około 4h, jadąc trasą krajową.

Sharm El Sheikh usytuowane jest na południowym krańcu Półwyspu Synaj – pomiędzy majestatycznymi górami, a turkusowym Morzem Czerwonym. W mieście znajduje się duży port, z którego codziennie odpływają setki statków wycieczkowych, zabierających odwiedzających Egipt szlakiem najpiękniejszych raf należących do Parku Narodowego Ras Mohamed. W pobliżu miasta znajduje się również międzynarodowy port lotniczy, z którego dotarcie do hoteli w mieście zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

 

Atrakcje w Sharm el Sheikh

To miasto pełne atrakcji, które spełniają oczekiwania każdego, kto przybywa do Egiptu. Składa się ono z czterech dzielnic:

  • Naama Bay – to tu znajduje się najwięcej hoteli, klubów, dyskotek, restauracji, bazarków, a także banków i kantorów. To zawsze, niezależnie od pory dnia i nocy można się dobrze bawić i znaleźć atrakcyjne miejsce dla siebie. Dzielnica jest nowoczesna i europejska.
  • Old Market – najstarsza dzielnica Sharm el Sheikh, utrzymana w tradycyjnym stylu – doskonała na tańsze zakupy, czy też wizytę w orientalnej restauracji serwującej tradycyjną egipską kuchnię. Wieczorem znajdziemy tu bez problemów lokal z prawdziwym pokazem tańca brzucha, czy też derwiszy.
  • Habda – nowoczesna dzielnica z eleganckimi centrami handlowymi, zapewniającymi dostęp do europejskich marek (Il Mercato).
  • Nabq – najnowsza dzielnica miasta, pełna dobrych hoteli, bazarków, położona na północ od lotniska.

Miejsca w Sharm el Sheikh warte odwiedzenia

Odwiedzając to miasto, warto udać się także do Muzeum Przyrody Synaju – obejrzeć tam można wiele ciekawych gatunków zwierząt, które znaleźć można na pustyni.