Makadi Bay – odpoczynek przede wszystkim

makadi-003Do Makadi Bay przybywają głównie turyści, którzy chcą odpocząć od zgiełku wielkich miast. Hurgada, położona w niedalekiej odległości od Makadi, nie daje niestety takich możliwości. Miasto tętni życiem od rana do wieczora, nie ma tam ani chwili spokoju.
Makadi, a właściwie Zatoka Makadi, jest położona na południe od Hurghady. Powstała stosunkowo niedawno, dlatego też ciągle się rozwija i rozszerza ofertę turystyczną o nowe atrakcje. Głównymi atutami Makadi są: piękne, złociste plaże, rozliczne rafy koralowe oraz niesamowite widoki. Nic zatem dziwnego, że inwestorzy szybko zaanektowali obszar zatoki i poczęli organizować nań hotele i punkty wypoczynkowe. Do Makadi może przyjechać dosłownie każdy, gdyż baza hotelowa jest bardzo duża i umożliwia zakwaterowanie w pokojach o różnym standardzie.
Rafy koralowe występują w bliskiej odległości od wybrzeża, zatem nurkowie nie muszą wypuszczać się na głębokie wody. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z nurkowaniem i nie mają większego pojęcia o technikach nurkowych.

Zwrotnikowy klimat Makadi sprzyja utrzymywaniu się wysokich temperatur przez cały rok kalendarzowy. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec; temperatura sięga wówczas granicy 40 stopni Celsjusza. Wiatr, wiejący od morza, sprawia jednak, że odczuwalna temperatura jest znacznie niższa.

Każdy turysta, przebywający przez dłuższy czas w Makadi, chwali sobie kameralną atmosferę tego miejsca. Zjeżdżają tu zarówno osoby samotne, jak i rodziny z dziećmi. W upalne dni możemy wygrzewać się na plaży, spacerować wzdłuż palmowych alei i oddawać się przyjemnościom wodnym.