Lokalne biura podróży w Egipcie a wycieczki fakultatywne

Przybywając do Egiptu, mamy wiele szans na to, by skorzystać z ciekawych wycieczek fakultatywnych – tych najważniejszych, związanych ze starożytnymi zabytkami, jak i lokalnych imprez takich, jak safari, wyprawa do wioski beduińskiej, przejażdżka jeepami, czy tez wycieczka statkiem po Morzu Czerwonym. Takie wycieczki wykupić możemy zarówno u naszego rezydenta, jak i w lokalnych biurach podróży, których pełno w każdym kurorcie, a nawet hotelu.

O ile w przypadku dużych wycieczek – do Kairu, Luksoru, czy też Izraela, korzystać warto przede wszystkim z oferty rezydenta, która zapewnia wysoki komfort i bezpieczeństwo, o tyle w przypadku lokalnych wypraw, związanych z nurkowaniem, czy też pobytem na pustyni, zastanowić się można nad obniżeniem kosztów przez wybór lokalnego przewoźnika. Bardzo często bywa, że takie lokalnie organizowane wycieczki prezentują sobą znacznie wyższy poziom, pozwalają na bardziej elastyczne dopasowanie programu, czy też zobaczenie większej ilości obiektów. Przekonywać może także cena – nierzadko niższa nawet o połowę od tej oferowanej przez rezydenta.

Zanim jednak zdecydujemy się na wybór lokalnie organizowanej wycieczki fakultatywnej, poczytajmy opinie o biurach, lub też popytajmy tych gości naszego hotelu, którzy mieli szansę już korzystać z ich usług. Bezpośrednia rekomendacja będzie najlepszą gwarancją bezpieczeństwa.