Hurghada

Poznaj Hurghadę!

7986404430_506ff4070c_zHurghada to jeden z dwóch, obok Sharm el Sheikh, najpopularniejszych egipskich kurortów położonych u wybrzeża Morza Czerwonego. Znajduje się środkowym wschodzie kraju, w odległości ok. 600 km od Kairu i 300 km od kompleksu świątyń w Luksorze. Nazwa miasta pochodzi od rosnącego w tych okolicach krzewu czerwonych jagód, z których Beduini przygotowują napój chłodzący. Miasto niemal każdego dnia roku jest słoneczne i ciepłe, co sprzyja wypoczynkowi i aktywnemu spędzaniu czasu i zapewnia nieustanną dawkę pozytywnej energii w tym tętniącym życiem miejscu.

Hurghada jest jednym z najstarszych i największych nadmorskich ośrodków turystycznych Egiptu – co roku przybywa tu miliony turystów. Położone na obrzeżach miasta duże lotnisko międzynarodowe sprawia, że wybierając nocleg w Hurghadzie, liczyć można na szybkie dotarcie do hotelu prosto z płyty lotniska. Hurghada jest również bazą wypadową dla nocujących w pobliskiej Safadze, czy też El Gounie. Lot z Polski trwa ok. 4,5h.

W mieście, na linie brzegowej rozpościerającej się na 40 km znajdziemy ponad 200 hoteli o standardzie od dwóch, aż po pięć gwiazdek– baza ta stale się powiększa.

Hurghada jako miasto posiada cztery dzielnice:

  • Dahar – najstarsza część miasta, utrzymana w tradycyjnym, arabskim stylu. Warto tu wybrać się na największy w mieście bazar, pocztę, czy też to orientalnych restauracji,
  • Sekkala – nowsza część miasta, w której dziś znajduje się centrum rozrywki: wiele restauracji, barów, klubów, sklepów, a także większość nowych hoteli. Znajduje się tu także atrakcyjna Marina – nadmorska promenada, która nieustannie tętni życiem i zapewnia wiele rozrywek,
  • Village Road – to tu powstają obecnie najlepsze sieciowe hotele, sklepy, czy też ekskluzywne restauracji – można powiedzieć, że tworzy się tutaj drugie centrum miasta,
  • Sahl Hasheesh – ekskluzywne miasteczko podobne do El Gouny, budowane na południowych krańcach miasta, w stronę Safagi. To tu w najbliższej przyszłości będą najbardziej luksusowe dobra miasta.

 

Będąc w Hurghadzie, odwiedzić warto miejskie Akwarium z pięknymi rybami, dostojnie reprezentującymi faunę Morza Czerwonego, rozliczne Aquaparki, czy też udać się na tradycyjny pokaz tańca brzucha w hotelu lf Leila Wa Leila (Baśń z tysiąca i jednej nocy). Ci zaś, którzy lubią morskie wyprawy, skorzystać mogą z wycieczki fakultatywnej na Wyspę Giftun z dziewiczymi plażami i najpiękniejszymi rafami koralowymi w okolicach.