Egipt – podstawowe informacje

Zanim wyjedziemy do Egiptu, powinniśmy zapoznać się z jego specyfiką i poczytać podstawowe informacje na temat atrakcji turystycznych, spraw związanych z codziennym życiem, cenami i warunkami bytowymi. W niniejszym artykule zajmiemy się omówieniem kwestii zgoła podstawowych. Zapraszamy do lektury.

Język. Egipcjanie nawykli już do kontaktu z obcokrajowcami, dlatego nie powinniśmy mieć problemów komunikacyjnych. Poziom znajomości języka angielskiego nie jest może szczególnie wysoki, ale bez problemu dogadamy się w sprawach podstawowych. W większych miastach możemy spotkać Egipcjan, którzy mówią sprawnie w języku francuskim i rosyjskim.
Elektryczność. Osoby, które nie mogą żyć bez laptopa, komórki i innych urządzeń elektrycznych, nie muszą się martwić. Kontakty elektryczne w Egipcie mają to samo napięcie co gniazdka europejskie.
Zdrowie. Woda kranowa w Egipcie jest mocno chlorowana, w związku z czym turyści powinni wystrzegać się jej picia. Nie poleca się również kupowania jedzenia w budkach i niesprawdzonych punktach. Stołujmy się w restauracjach hotelowych, bądź kupujmy jedzenie w sklepach.

Sanitariaty. W egipskich miastach bardzo rzadko możemy spotkać toalety publiczne, a jeżeli już je spotkamy, nie są najczęściej zbyt czyste.
Osoby niepełnosprawne. Infrastruktura drogowa i miejska nie jest w Egipcie nazbyt rozwinięta, w związku z czym osoby niepełnosprawne będą miały trudności w poruszaniu się. Wysokie krawężniki, brak podjazdów to w Egipcie norma.
Zwiedzanie. Pomimo, że Egipt jest państwem liberalnym – rzecz jasna w kontekście innych państw muzułmańskich – nie warto prowokować nieprzyjemnych sytuacji. Na plażę wychodźmy zatem w stroju jednoczęściowym, a podczas zwiedzania miejsc sakralnych narzucajmy chustę na ramiona i nie eksponujmy zbytnio ciała.