Zima w Egipcie

Listopad, grudzień, styczeń i luty to w Egipcie miesiące zimowe. Trudno jednak mówić o prawdziwej zimie, gdyż temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza. Turyści mogą zatem oddać się przyjemności zwiedzania i nie męczyć się z powodu wysokich temperatur i niesamowitych upałów (latem temperatury skutecznie uniemożliwiają zwiedzanie w godzinach południowych i wczesno popołudniowych). Nie widzimy również przeciwwskazań, aby w czasie zimowego pobytu wskoczyć do wody. Temperatura morza jest bowiem porównywalna do temperatury Bałtyku w okresie letnim.

Turyści, przebywający w Egipcie w okresie zimowym, chętnie uczestniczą w rejsach statkiem wycieczkowym wzdłuż Nilu lub rejsem statkiem po morzu Czerwonym. Należy bowiem pamiętać, że egipska cywilizacja rozwijała się w okolicach Nilu, w związku z czym wycieczka statkiem niesie za sobą wielkie walory poznawcze. Kolejne przystanie rzeczne dają możliwość zacumowania statku i dokładnego zwiedzenia wszystkich, dużych siedzib miejskich oraz zabytków kultury.

Jeżeli nie wiemy, którą trasę wycieczkową wybrać, koniecznie zdecydujmy się na rejs z Luskoru do Asuanu. Czekają nas niesamowite widoki, przepiękne pejzaże, a i przede wszystkim możliwość zobaczenia z bliska świątyń Esny i Edfu.

Dla amatorów biernego odpoczynku polecamy wybór popularnych miejscowości wypoczynkowych takich jak Hurghada czy Sharm El Sheikh. Urlopowicze mogą wygrzewać się w ciepłych promieniach słońca i zażywać rozkoszy morskich, dość chłodnych jednak, kąpieli.

Egipt zimą jest chętnie odwiedzany przez osoby, które chcą spędzić sylwestrową noc w zupełnie inny niż dotychczas sposób. Biura podróży oferują turystom specjalne opcje wyjazdowe, w których uwzględniany jest krótki pobyt w Egipcie, nadmorska impreza i inne atrakcje. Warto przy tym pamiętać, że pobyt w Egipcie i przelot nie stanowią bardzo dużego wydatku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *