Zabytki sakralne

Każdy turysta odwiedzający Kraków na pewno zachwycony będzie ilością zabytków, jakie mieści w sobie to piękne miasto. Zabierając się za zwiedzane sakralnych zabytków warto rozpocząć od kościoła Mariackiego. Ta cudowna gotycka bazylika znajduje się na Mariackim Placu, który znajduje się tuż obok rynku głównego.

Kościół Mariacki ozdabiają dwie piękne wieżyczki, z jednej z nich, co godzinę można usłyszeć słynny mariacki hejnał. We wnętrzu tego zabytkowego kościoła można odnaleźć wiele niesamowitych barokowych dzieł sztuki. Bez wątpienia największą atrakcją, jaką skrywa w sobie Bazylika Mariacka jest Ołtarz Mariacki, wykonany przez Wita Stwosza. W tym cudownym miejscu za czasów swojej młodości kazania wygłaszał Jan Paweł II.

Raj dla turystów

Do cudownych krakowskich zabytków oprócz sakralnych miejsc i rynku głównego można zaliczyć także wiele wspaniałych kamienic, które spotkać można na każdym kroku. Posiadają one bardzo dużą wartość architektoniczną. Takie obiekty bez wątpienia dodają dużego uroku rynkowi, gdyż tam właśnie zlokalizowane są te najpiękniejsze. W dawnych czasach należały one do szlacheckich rodzin i kupców, obecnie posiadają prywatnych właścicieli, co wcale nie odebrało im uroku. Największym zainteresowaniem turystów cieszy się Szara Kamienica i Kamienica Pod Jaszczurką.