Wycieczki fakultatywne w Egipcie

Przebywając na wakacjach w Egipcie, nie sposób całego pobytu spędzić w hotelu, choć wiele z nich żal opuszczać. Mimo wszystko, wiele atrakcji czeka na tych, którzy w zdecydują się w Egipcie na wycieczki fakultatywne. Ich program oraz oferta jest uzależniona zarówno od miejscowości, w której się znajdujemy, jak i od tego co może nam zaoferować organizator podróży. Przyjrzyjmy się najczęstszym propozycją.

Kluczowymi i nieodzownymi punktami programu, niezależnie od tego, czy jesteśmy na południu Egiptu w Marsa el Alam, czy też w Hurghadzie, bądź to na półwyspie Synaj, są wycieczki fakultatywne do Kairu oraz Luksoru. Te dwa kompleksy bowiem to największa spuścizna cywilizacyjna świata starożytnego, zapewniające monumentalne wrażenia. Mówi się, że kto był w Egipcie, a nie widział piramid, ten tak naprawdę tego kraju nie poznał. I rzeczywiście, jest w tym wiele prawdy. To samo tyczy się Luksoru.

Pamiętać należy, że do Luksoru wygodniej dostać się będzie z kurortów na południowym wybrzeżu kraju – z Safagi, czy też Marsa el Alam podróż potrwa jedynie kilka godzin. Do Kairu zaś, nastawić się trzeba na podróż trwającą co najmniej siedem – osiem godzin – szczególnie, że ze względów bezpieczeństwa odbywa się ona w konwoju autokarów. Do stolicy Egiptu udać się warto przede wszystkim z Sharm el Sheikh, skąd podróż trwa 4-5 godzin. Koszta takich wycieczek kształtują się w okolicach 80-100$. Cena może wzrosnąć, jeśli wybierzemy samolot, zamiast autokaru.

Pobyt na półwyspie synajskim daje możliwość odbycia dwóch kolejnych ciekawych wycieczek fakultatywnych – tym razem zagranicznych. Z Taby, Dahabu, czy też Sharm el Sheikh wybrać się warto do Jerozolimy – szczególnie komfortowa będzie podróż z pierwszego miasta – znajdującego się bezpośrednio przy granicy z Izraelem. Drugą możliwością jest wycieczka do Jordanii, w trakcie której głównym punktem zwiedzania będzie Petra – słynne kamienne miasto. Tu liczyć się należy z kosztami od 150$ wzwyż.

Oprócz tego, pozostają nam lokalne wycieczki fakultatywne – rajdy safari, wyprawy na wielbłądach, quadach, a także wycieczki łodzią z możliwością nurkowania, wizyty aquaparkach, delfinariach, czy też arabskie wieczory w karawanserajach.

Spośród mocy możliwości, każdy, kto odwiedza Egipt z powodzeniem wybierze odpowiednią dla siebie opcję, która sprawi, że jego pobyt będzie bogaty o niesamowite doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *