Wycieczka zabytkami Krakowa

Będąc na wycieczce w Krakowie nie można pominąć zwiedzania najstarszego obiektu Jagiellońskiego Uniwersytetu a mianowicie Collegium Maius, gdzie uczył się Słynny astronom Mikołaj Kopernik. Zostało ono założone przez Kazimierza Wielkiego. Znajduje się tam wiele niesamowitych zabytków, dzieł sztuki i przepięknych obrazów. Ogólnie Kraków jest miejscem pełnym w zabytki sakralne jak i cudowne kamienice, gotyckie kościoły czy fontanny. Każdy turysta odnajdzie tutaj niezapomniane wrażenia, więc warto poświęcić czas na zwiedzenie wszystkich okazałości, jakie oferuje to cudowne miasto. Oczywiście dużą atrakcję stanowi także krakowski rynek, każdy, kto karmił na nim stada gołębi wie ile cudownych chwil może dostarczyć.

Krakowskie atrakcje dla turystów.

Kraków z całą pewnością jest miastem, w którym nie można się nudzić. Na turystów czekają liczne atrakcje, dzięki którym będą mogli miło i przyjemnie spędzić czas. Rynek główny prócz licznych kafejek czy restauracji oferuje przyjezdnym także wiele niezapomnianych wrażeń. Można obejrzeć występy artystów, zespołów muzycznych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przejażdżki po starym mieście dorożką czy melexsami.

Nie da się ukryć, iż główną atrakcję rynku krakowskiego stanowią też gołębie, które karmione przez turystów chętnie zaprzyjaźniają się z ludzi. Krakowskie kwiaciarnie czynne do późnych godzin wieczornych sprzyjają natomiast zakochanym, cóż nie ma nic piękniejszego niż romantyczny spacer po pięknie oświetlonym rynku z bukietem kwiatów w dłoni. Jak widać miejsce to ma wiele do zaoferowania, więc każdy turysta na pewno odnajdzie coś dla siebie. Także, jeśli chodzi o bazy noclegowe, Kraków jest miejscem gdzie bez problemu można zarezerwować nocleg w hotelu lub pensjonacie. Dlatego wybierając się na zwiedzanie lepiej jest zaplanować dłuższą wycieczkę w to miejsce by móc obejrzeć wszystkie wspaniałości tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *