Temperatury w Egipcie

Dlaczego turyści tak chętnie wybierają egipskie kurorty wypoczynkowe jako swoje miejsca urlopowe? Czemu rezygnujemy z wypoczynku nad Bałtykiem na rzecz Hurghady czy Kairu? Odpowiedź jest prosta. Otóż pogoda w Egipcie na pewno nas nie zaskoczy. Tu słońce świeci przez niemalże cały rok. Każdy, kto przywędruje na wybrzeże Morza Czerwonego w czasie sezonu letniego, będzie mógł wygrzać się na plaży w ciepłym słoneczku i zażyć morskich kąpieli.

mapa_egipt
Sezon w Egipcie zaczyna się w maju, a kończy w listopadzie. Temperatura powietrza w maju i czerwcu pozostaje na stałym poziomie 30 stopni Celsjusza. Woda jest ciepła, spokojnie możemy zatem zażyć kąpieli. Z nieba nie leje się przysłowiowy żar, aura jest wprost idealna. Lipiec i sierpień są miesiącami gorącymi. Temperatura może przekroczyć wówczas 40 stopni. Nieodzowne jest wówczas schowanie się pod parasolem ochronnym i zrezygnowanie ze spacerów po plaży.
Wrzesień, październik i listopad są już chłodniejszymi miesiącami, jednak temperatura wciąż utrzymuje się na poziomie 30 stopni Celsjusza. W listopadzie robi się ciemno już około piątej po południu.