Sylwester w Egipcie – czemu nie?

Egipt jest krajem, do którego warto się wybrać o każdej porze roku. Także wtedy, gdy chcemy wyjątkowe okazje w roku uczcić nietuzinkowo. W ostatnich latach coraz popularniejsze są sylwestrowe wyjazdy do egipskich kurortów. Pomysł jest co najmniej dobry – w ten sposób, możemy sobie zapewnić zabawę do białego rana w jednym z ekskluzywnych egipskich hoteli, a jednocześnie odpocząć od zimy, śniegu i pochmurnych dni.

Wyjazd sylwestrowy do Hurghady, Sharl el Sheikh, czy też Marsa el Alam zorganizować warto, korzystając przy tym z pomocy biura podróży. Dzięki temu, zaoszczędzimy sobie kłopotów z transportem, czy też rezerwacją miejsca. Wyjazdy odbywają się w tym okresie na tydzień, bądź dwa tygodnie. Biura podróży wyjazdy organizują między drugim dniem świąt, a 30 grudnia, aby turnus móc rozpocząć aklimatyzacją.

W trakcie sylwestrowego pobytu w egipskich kurortach spodziewać się można wielu atrakcji. Z 31 grudnia na 1 stycznia organizowana jest zabawa sylwestrowa – zazwyczaj z uroczystą kolacją, muzyką na żywo i fajerwerkami. Spodziewać się można także lokalnych atrakcji takich, jak taniec brzucha, możliwość zapalenia sziszy, czy też pokazu derwiszy. Wszystkie hotele, a w szczególności te z pięcioma gwiazdkami, dbają o to, by zapewnić gościom szampańską zabawę, spełniającą wszystkie standardy.

Wyjazd sylwestrowy zarezerwować warto co najmniej kilka tygodni wcześniej – cieszą się one dużą popularnością, więc te najbardziej atrakcyjne w trybie last minute mogą być niedostępne. Liczyć się trzeba z tym, że do ceny wyjazdu doliczony zostanie koszt balu sylwestrowego, który wynieść może ok. 400-500 zł od osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *