Safaga – idealne miejsce dla aktywnych osób

Windsurfing Safaga014 to miasto w Egipcie położone na wybrzeżu Morza Czerwonego, w odległości 53 km na południe od Hurghady. Głównym dobrem Safagi są liczne kopalnie fosforanowe oraz okazały port morski, jeden z największych w Egipcie.
Turyści, przebywający w Safadze, mają do wyboru wiele opcji wypoczynkowych. Zdecydowana większość korzysta z dobrodziejstwa ciepłych plaż i zażywa kąpieli w morzu Czerwone. Warto zaznaczyć, że piaski Safagi przejawiają właściwości lecznicze. Mieszkańcy miasta, a nawet sami turyści, chwalą ich dobroczynny wpływ i zdolności do leczenia reumatyzmu i łuszczycy. Nie pozostaje nam nic innego, jak sprawdzić owe zapewnienia.

Safaga jest miejscem szczególnym. Nie spotkamy tu osób, preferujących nocny tryb życia. Niewiele jest również lokali i barów czynnych przez całą dobę. Większość przyjęć nocnych organizują windsurferzy; odbywają się najczęściej na plaży.

Safaga jest szczególnie popularna wśród kitesurferów i windsurferów. Miasto było gospodarzem Mistrzostw Świata w Windsurfingu w 1993 roku.