Rejs po Nilu

1201438830Rejs po Nilu to doskonała opcja wycieczkowa dla turystów, którzy chcą dokładnie poznać kulturę starożytnego Egiptu. Rejs po najdłuższej, afrykańskiej rzece jest bez wątpienia wspaniałą przygodą i wbija się w pamięć na bardzo długi czas.
Standardowy rejs trwa zwykle siedem dni. Punktem startowym są zazwyczaj Luksor lub Asuan. Przebieg wycieczki uzależniony jest od indywidualnych ustaleń biura podróży. To organizatorzy decydują, które miejsca są szczególnie godne uwagi i które warto obejrzeć z bliska. Wtedy też statek wycieczkowy cumuje przy najbliższym porcie, a turyści mają okoliczność podziwiania cudów starożytnego świata z bliska. Jednym z ważniejszych, a przy zawsze odwiedzanym, punktów wycieczki jest rzecz jasna Luksor z jego kompleksem świątynnym. Innym, bardzo ważnym miejscem wycieczkowym jest Wielka Tama Asuańska, która stanowi ostatni punkt rejsu statkiem- o ile wyruszamy z Luksoru.
Rejs statkiem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Turyści kwaterują się bowiem w pokojach pod pokładem, w których mogą wypocząć i nabrać sił przed kolejnym dniem podróży. Wieczorami i w porze nocnej na pokładzie bardzo często organizowane są imprezy i wieczorki zapoznawcze. Rejs po Egipcie może być zaczątkiem naszej przygody wakacyjnej. Z Asuanu bądź Luksoru kursują bowiem autobusy do Hurghady i innych miejsc wypoczynkowych położonych w Riwierze Zatoki Morza Czerwonego.

Zanim wybierzemy odpowiedni statek wycieczkowy przyjrzyjmy się baczniej kilku kwestiom. Pierwszą z nich jest rozpoznanie warunków sanitarnych na pokładzie . Wybierajmy oferty tylko sprawdzonych i pewnych biur podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *