Rafy koralowe – podwodny skarb Egiptu

rafa-ryby-koralowaRafy koralowe w Egipcie są jednymi z najpiękniejszych na świecie. Bogactwo flory i fauny, położenie tuż przy linii brzegowej oraz dziewiczy, niemal niczym nienaruszony stan, przykuwają uwagę podróżników z całego świata. Dlatego też, egipskie rafy koralowe powinny być obowiązkowym punktem programu każdego, kto decyduje się na podróż do tego kraju.

Jak zobaczyć rafy? Są dwa podstawowe sposoby. Pierwszym – dla umiejących pływać jest snorkowanie, bądź – dla bardziej zaawansowanych, nurkowanie. W tym przypadku, wystarczy podstawowy zestaw ABC, obejmujący płetwy, maskę oraz rurkę służącą do oddychania. Rafa znajduje się tuż pod powierzchnią wody, więc w ten sposób zapewnić sobie można doskonałą obserwację tego, co dzieje się z koralowcami. Drugim – dla tych, którzy wolą oglądać z bezpiecznej odległości – wycieczka łodzią ze szklanym dnem, która także pozwala podziwiać wszystkie skarby znajdujące się pod wodą.

Rafy koralowe podziwiać można niemal w każdym miejscu wybrzeża egipskiego wybrzeża. Te najbardziej atrakcyjne, które są celem podróży licznych miłośników podwodnej flory i fauny znajdują się w Zatoce Aquaba, w południowo – zachodniej części półwyspu Synaj. Prawdziwą mekką dla fanów rafy jest Dahab i położone w jego pobliżu Blue Hole, Kanion, rafy Napoleona, Błękitna Laguna, czy też Trzy Wyspy – podwodne zespoły koralowców. Podziwiać je można zarówno snorkując, a więc unosząc się na powierzchni wody z maską i rurką, jak i, bardziej dokładnie, zanurzając się pod wodę głębiej z butlą. Przepiękne rafy znaleźć można także w okolicach Safagi. Im dalej na południe Egiptu, tym większa szansa na spotkanie żółwi morskich, podczas podziwiania podwodnej fauny.

Jeśli chodzi o wycieczki łodzią podwodną ze szklanym dnem, można je zarezerwować, podobnie jak wyprawy związane ze snorkowaniem, u rezydenta. Koszt kształtuje się w okolicach 35-60$ za osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *