Rafy Koralowe Egipt

Nurkowanie w wodach morza Czerwonego i podziwianie raf koralowych oraz innych, podwodnych zjawisk robi ostatnimi czasy furorę wśród turystów, odwiedzających Egipt. Jak bowiem można zrezygnować z niezwykłej przygody, skoro pozostaje ona na wyciągniecie naszych rąk?

Rafy koralowe występują w kilku miejscach na świecie. Największe rafy możemy spotkać u wybrzeży kontynentu australijskiego i nieopodal półwyspu Indochińskiego, ale morze Czerwone również może się nimi pochwalić. Rafy koralowe powstają z utwardzonych przez sole morskie szkieletów podwodnych stworzeń i kształtują się przez tysiące lat. Jako, że głównym składnikiem raf są koralowce, utożsamiamy je właśnie z rafami koralowymi. Utwardzone koralowce przybierają przeróżne kształty i formy, niekiedy bardzo fantazyjne. Stanowią jednocześnie miejsce bytowania wielu, podwodnych stworzeń, które dopełniają barwnej kompozycji raf koralowych. Spośród nich możemy wymienić: żółwie morskie, ukwiały, jeżowce i skorupiaki. Nierzadko możemy spotkać również delfiny. Rafy koralowe to bardzo wrażliwe ekosystemy, w związku z czym rozwijają się w ściśle określonych warunkach- w wodach ciepłych i niezanieczyszczonych. Z tego też powodu nie spotkamy ich w wodach morza Bałtyckiego.

Turyści mogą podziwiać rafy koralowe na dwa, różne sposoby. Jednym z nich jest nurkowanie, drugim- rejs statkiem z przezroczystym pokładem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *