Pogoda w Egipcie

hurghada-2W Egipcie dominuje suchy klimat zwrotnikowy, co oznacza, że w większej części kraju słońce utrzymuje się na niebie przez cały rok, a temperatury nie spadają poniżej dwudziestu stopni Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że Egipt jest krajem zróżnicowanym pod względem geograficznym i klimatycznym. Na północnym wybrzeżu państwa dominuje klimat śródziemnomorski, w związku z czym odczuwalna temperatura powietrza jest nieco niższa niż w kurortach usytuowanych na wybrzeżu morza Czerwonego.
W Dolinie Nilu panuje zaś klimat umiarkowany, w związku z czym temperatury oscylują w granicach 25 stopni Celsjusza. Suchy klimat półpustynny w Kairze wpływa na znaczące podwyższenie temperatury latem i wczesną jesienią. Dni są tam bardzo ciepłe, podczas gdy noce zimne i nieprzyjemne.
Pomimo tak dużego zróżnicowania klimatycznego, aura w Egipcie jest bardzo korzystna i zachęca do wypoczynku. Zdecydowanie najlepszym okresem urlopowym w Egipcie jest przełom wiosny i lata. W kwietniu i w maju temperatury są na tyle wysokie, aby spokojnie kąpać się w ciepłym morzu, a jednocześnie na tyle niskie, aby nie chować się pod parasolem w okolicach godzin południowych. Lipiec i sierpień to zdecydowanie najcięższy okres, gdyż temperatury nierzadko sięgają granicy 40 stopni Celsjusza i żar leje się z nieba.