Nurkowanie w Egipcie

Podwodna podróż po bajecznych rafach koralowych jest niesamowitym przeżyciem i na długi czas zapada w pamięć. Na świecie istnieje tylko kilka miejsc, które sprzyjają tej formie rekreacji i są dostępne dla spragnionych wrażeń turystów. Jednym z tych miejsc jest Egipt wraz ze swoimi centrami sportów wodnych i niesamowitą Riwierą Zatoki Morza Czerwonego.

Początkujący nurkowie, którzy nie mają jeszcze pojęcia o warsztacie i technikach nurkowania, powinni wybrać się do Hurghady i tam spróbować swoich sił. Niecierpliwy amator, który nie chce czekać na wydanie licencji, może skorzystać z „intro”, czyli pływania z instruktorem za rękę. Takie rozwiązanie jest korzystne dla obydwu stron. Osoba, pretendująca do otrzymania tytułu nurka, przekonuje się, czy ta forma aktywności rzeczywiście jej odpowiada i czy chce wydawać pieniądze na zaawansowany kurs.
Elementarny kurs nurkowania składa się z krótkiej części teoretycznej, zapoznaniem uczestnikami ze sprzętem nurkowym i przekazaniem informacji odnośnie do technik komunikacji pod wodą. Rafy koralowe znajdują się w pewnej odległości od lądu, w związku z czym niezbędnym elementem wyprawy jest rejs łodzią. Początkujący nurek musi być w związku z tym przygotowany, że nurkowanie będzie odbywać się z pokładu.
Kiedy nabierzemy wprawy i posiądziemy warsztat, możemy wybrać się do Sharm El Sheikh. Na dnie pobliskiej zatoki znajduje się wrak kontenerowca z czasów II Wojny Światowej – Thistlegorm.

Co zobaczymy pod wodą? Pod wodą zobaczymy zarówno przepiękne koralowce, jak i morskie stworzenia. Przy odrobinie szczęścia możemy spotkać delfina bądź egzotyczne gatunki ryb.