Misja miasta

Sprawdź najnowsze informacje dotyczące wizji rozwoju miasta Kędzierzyn-Koźle i sprawdź czy założenia pasują do realiów współczesnej gospodarki. Misja to niezbędny element każdego dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, a miasto takie jak Kędzierzyn-Koźle jest podobne zarządzane i musi wiedzieć dokąd zmierza, aby nie zostać w tyle za innymi rozwijającymi się dynamicznie miejscowościami. Misja opiera się na założeniu, że najważniejszy jest stabilny, zrównoważony rozwój wszystkich najważniejszych elementów tworzących miasto tzn. kultury, otoczenia biznesowego, ludzi. Świadomość wspólnych cech i obowiązków jest dla miejscowości pewnego rodzaju wyjątkowym wyróżnikiem, a władze dokładają wszelkich starań, aby jak najwięcej osób zapoznało się z najnowszą strategią rozwoju, która podpowiada co będzie zrobione i jak całą społeczność zamierza to osiągnąć. Oczywiście, aby odnieść sukces wymagane są ogromne inwestycje i dobre podejście do zarządzania, ale pierwsze kroki w tym kierunku zostały wykonane, a pozytywne zmiany widać gołym okiem.

Podsumowując można powiedzieć, że misja jest skonstruowana zgodnie z najlepszymi normami krajowymi i europejskimi. Mieszkańcy miasta Kędzierzyn-Koźle mogą być z niej zadowoleni, a oczekiwanie na dobrą przyszłość już niedługo się skończy, ponieważ stanie się ona rzeczywistością. Nie należy jednak z niczym się śpieszyć, a wszystkie realizacje należy kreować z głową.

 

Poświęcenie mieszkańców

 

Czy wiesz, że mieszkańcy Kędzierzyna-Koźle poświęcają się niesamowicie dla swojej miejscowości, tylko po to, aby wszystkim żyło się lepiej. Zobacz jak działają i dlaczego są wyjątkowi na skalę krajową. Bardzo prężnie w mieście działa Miejski Ośrodek Kultury, który organizuje liczne festiwale, koncerty i inne wydarzenia kulturalne, które mają wzmocnić wizerunek miasta w świadomości krajowej oraz zagranicznej. Społeczeństwo dokłada wszelkich starań, aby imprezy były organizowane jak najczęściej. W zasadzie każdemu jest to na rękę. Im więcej wydarzeń, tym więcej turystów, którzy napędzają lokalną gospodarkę. Widać wyraźnie, że Kędzierzyn-Koźle stawia na sektor małych i średnich przedsiębiorstw, które z czasem mają prawdopodobnie rozwiązać problem bezrobocia, szczególnie wśród młodych ludzi rozpoczynających dopiero swoją karierę zawodową. Lokalna społeczność w każdym większym polskim mieście kreuje nową rzeczywistość polityczną. To często z lokalnych „maniaków” rozwoju wyrastają prawdziwi politycy, którzy odmieniają losy miast, a często też całego kraju. Być może w Kędzierzynie-Koźlu ktoś taki już jest. Ogólnie ocena działań wspólnotowych oceniona zostaje na pięć z plusem, ponieważ wiadomo, że warto jednak dążyć do pełnej doskonałości. Kędzierzyn-Koźle pod względem organizacyjnym i rozwojowym wypada naprawdę dobrze tak jak wcześniej zauważono, ale gdyby wszyscy mieszkańcy zaangażowali się w pełni w rozwój swojego miasta wtedy na pewno obserwowalibyśmy przyśpieszony skok we wszystkich dziedzinach życia.