Marsa Alam – nowy egipski kurort

Jeszcze kilka lat temu, większość egipskich kurortów skupiało się w okolicach „wielkiej trójki”: Hurghady, Sahrm el Sheikh oraz Taby. Dziś jednak, spragnieni spokoju, ciszy oraz dziewiczej i nienaruszonej niczym przyrody, udać się mogą niemal na same południe wybrzeża Morza Czerwonego – do Marsa Alam.

Miejscowość usytuowana jest w odległości ok. 300km od Hurghady i posiada własne międzynarodowe lotnisko, otwarte w 2000 roku. Spodziewać się tu można kilkudziesięciu nowych i nowoczesnych hoteli – baza rozrasta się z każdym rokiem.

Marsa Alam jest doskonałym miejscem dla turystów poszukujących spokojnej lokalizacji oraz doskonałej bazy nurkowej. W odległości ok. 20km od miasta znajduje się Park Narodowy Wadi Dżimal – słynący z pięknych okazów morskiej flory i fauny. Spotkać tu można dziewicze rafy koralowe, a także… żółwie morskie, pływające w pobliżu linii brzegowej. Słynie z nich przede wszystkim Abu Dabab.

Kurort jest doskonałą bazą wypadową dla chcących zwiedzić Luksor – podróż trwa znacznie krócej, niż w przypadku wypraw z Hurghady, czy Safagi.