Kair czyli w odwiedzinach w stolicy

15_Kair_minaretyKair to niesamowite miejsce, w którym turysta może poczuć prawdziwy, egipski klimat. Samo miasto stanowi bardzo dobrą bazę wypadową do zwiedzania innych, ciekawych miejsc państwa faraonów. Czym jednak może zaskoczyć nas sam Kair? Dlaczego jest tak niezwykły, a jednocześnie interesujący dla zagranicznych turystów?
Kair to największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu, a jednocześnie jeden z największych punktów tranzytowych na Bliskim Wschodzie. Wszelkie dane statystyczne dotyczące liczby ludności wydają się zupełnie nieprzydatne zważywszy na fakt, że przez Kair codziennie przewija się tysiące turystów i muzułmanów. Tak duża migracja sprawia, że Kair stanowi potężny punkt wymiany kulturowej i kulturalnej. Skoro powiedzieliśmy już kilka słów o samym mieście, przejdźmy do opisu jego zabytków.
Egipt bywa często nazywany miastem Tysiąca Minaretów. W mieście możemy podziwiać bowiem liczne kompleksy świątynne i minarety. Przebywając w Kairze, nie sposób nie odwiedzić sławnego na cały świat Muzeum Egipskiego, które gromadzi skarby cywilizacji starożytnej i liczne zbiory archeologiczne. Zwiedzanie muzeum jest obowiązkowe i może być traktowane jako pierwszy punkt na naszej trasie wycieczkowej. Niespełna kilkanaście kilometrów od Egiptu znajduje się sławna Giza wraz z jej trzema piramidami i wielkim posągiem Sfinksa.
Dobrodziejstwem Egiptu, podobnie jak i całego świata arabskiego, są liczne bazary, na których można kupić dosłownie wszystko. Jeden z nich, Chan al-Chalili, uchodzący za największy i najbogatszy na całym Bliskim Wschodzie gromadzi kupców i handlarzy oferujących przyprawy, zioła, bogate sukna, perfumy, fajki wodne i jedwabie. Nawet, jeżeli nie chcemy nic kupować, koniecznie powinniśmy go odwiedzić i przynajmniej wchłonąć klimat panujący w tym niezwykłym i egzotycznym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *