Jaką walutą zapłacimy w Egipcie?

egypt05setbJadąc do Egiptu, nawet na wycieczkę zorganizowaną, zawsze warto zabrać ze sobą pieniądze – choćby na drobne wydatki, czy też zakupy, które w tym kraju mogą być opłacalne, jeśli umiemy się dobrze targować. Pozostaje pytanie – jaką walutę zabrać? Obowiązującą w Egipcie walutą jest funt egipski (EGP), przeliczany na drobniejsze piastry i milimy. Waluta jednak, poza Egiptem jest trudno dostępna, a jej kupowanie jest nieopłacalne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wymiana pieniędzy po przyjeździe do kraju.
Najkorzystniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą dolarów amerykańskich, lub ewentualnie euro. Waluty te z powodzeniem będzie można wymienić na funty w każdym kantorze, czy też banku – tych zaś, szczególnie w miejscach turystycznych, nie brakuje. Kurs egipskiego funta jest dość ruchomy. Spodziewać się jednak możemy, orientacyjnie, następującego przelicznika:
1$ = ok. 6-7 EGP
1€ = ok. 8-9 EGP
W miejscowościach turystycznych możliwe są również płatności w dolarach oraz euro, jednakże doświadczenie turystów pokazuje, że przy negocjacjach cenowych jest to mniej opłacalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *