Hotele w Egipcie

Gospodarka Egiptu utrzymuje się w głównej mierze z turystyki, w związku z tym biznes hotelarski rozwija się tam bardzo prężnie i dynamicznie. Do Egiptu przyjeżdżają turyści z różnych części świata, o różnym statusie majątkowym i różnych oczekiwaniach. Hotelarze muszą być zatem przygotowani na przyjmowanie rzesz obcokrajowców.

Egipska baza hotelarska jest bardzo zróżnicowana. W wielu hotelach standard jest naprawdę wysoki, ale w zdecydowanej większości poziom obsługi pozostaje na dość niskim poziomie. Aby nie dać się oszukać i wybrać najlepszą, możliwą opcję możemy zasięgnąć opinii internautów. W Internecie funkcjonuje poza tym wiele serwisów, zbierających informacje o wszystkich, najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych hotelach. W opisach uwzględniane są nie tylko ceny, ale także serwis hotelowy, menu, warunki mieszkaniowe etc. Obsługa hotelowa w Egipcie stanowi bodaj największy problem dla zagranicznych turystów. Często możemy słyszeć słowa skargi na zachowanie hotelowej obsługi, opieszałość w wykonywaniu obowiązków i niski standard pokojowych hoteli. Niestety, w przypadku Egiptu ilość nie zawsze przekłada się na jakość.


Jeżeli decydujemy się na wyjazd z biura podróży, możemy mieć niejako pewność, że nasza baza noclegowa będzie przyzwoita. Wycieczki zorganizowane mają również inną zaletę- nie musimy martwić się o formalności podróżne takie jak załatwianie wizy czy dojazd do hotelu.