Hotele w Egipcie – na co zwrócić uwagę?

movenpick_0Egipskie hotele poznali już turyści z całego świata. Ze względu na niezwykłą atrakcyjność turystyczną tego kraju, baza noclegowa jest niezwykle rozbudowana, a goście mają szansę najczęściej korzystać z obiektów od trzech do pięciu gwiazdek.

Najwięcej hoteli egipskich usytuowanych jest tuż przy linii brzegowej Morza Czerwonego – w kurortach takich, jak Sharm el Sheikh, El Gouna, Hurghada, Safaga, Taba, Dahan, Makady Bay, czy Marsa al Alam. Te, które wybierane są przez biura podróży i samych purystów, to obiekty z basenami, położone przy plaży i z dobrym dostępem do centrów kurortów. Takich obiektów nie brakuje. Jednakże, wybierając się do Egiptu, na względzie trzeba mieć to, iż zasady, na jakich przyznawane są gwiazdki w Europie i w Egipcie są inne. Stąd też, egipskie standardy trzygwiazdkowego hotelu w wielu przypadkach pokrywają się z tym, co oferują nasze hotele o dwóch, bądź nawet jednej gwiazdce. Nie jest to regułą, jednakże jest kilka ważnych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru.

Po pierwsze: rok wybudowania/ wyremontowania obiektu. Starsze egipskie hotele mogą być zaniedbane, a infrastruktura nieadekwatna do oczekiwań. Im młodszy obiekt, tym większa szansa na to, że znajdziemy w nim zadbane pokoje z dobrze działającą klimatyzacją i bogactwem atrakcji dla dzieci i dla dorosłych.

Po drugie: lokalizacja. Kiedy kupujemy wycieczkę i zależy nam na tym, by cieszyć się pełnią możliwości egipskiego wybrzeża, warto wybrać hotel, który znajduje się tuż przy linii brzegowej – nawet, jeśli musielibyśmy za to nieco więcej. Wiele obiektów usytuowano w trzeciej, a nawet czwartej linii brzegowej. Rekompensatą zazwyczaj jest darmowy bus, kursujący na prywatną plażę, oddaloną o kilka kilometrów kilka razy dziennie. Warto się jednak zastanowić, czy taka lokalizacja nam odpowiada. Zwróćmy także uwagę na odległość obiektu od centrum miasta.

Po trzecie: opinie gości. Na wielu portalach internetowych znaleźć dziś można rzetelne oceny gości, które mówią o standardach hoteli znacznie więcej, niż zdjęcia katalogowe. Warto się upewnić, czy obiekt, który przykuł naszą uwagę na pewno oferuje to, co jest obiecywane.

Wybierając dobry hotel, możemy być pewni, że zagwarantuje nam on komfortowy wypoczynek, który pozwoli zapomnieć o problemach i cieszyć się wakacjami w pełni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *