El Gouna – luksusowy kurort

El-Gouna-general-510El Gouna to mały, luksusowy kurort turystyczny w Egipcie, położony nad Morzem Czerwonym w bliskiej odległości od Hurghady (niespełna dwadzieścia pięć kilometrów).
Turyści, wypoczywający w El Gounie, mogą oddawać się przyjemności nurkowania w morzu Czerwonym i podziwiania fantastycznych raf koralowych. Sama miejscowość ma charakter stricte turystyczny, zatem nie brakuje w niej barów, restauracji, ośrodków kulturalnych i centrów sportowych.

Do El Gouny przybywają przede wszystkim osoby zamożne, które cenią sobie luksus i wysoki standard zakwaterowania. W miasteczku funkcjonuje prywatna klinika odnowy biologicznej, która szczyci się produkcją własnych kosmetyków pielęgnacyjnych i odżywczych. Każdy, kto preferuje wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody, powinien zdecydować się na wyjazd do El Gouny. Jeżeli znudzi nam się pobyt w samej miejscowości, możemy zapisać się na wycieczkę objazdową po Egipcie. Miłośnicy gry w golfa mają również do dyspozycji duże, dobrze wyposażone pole golfowe.