Egipt: turystyka w praktyce

egipt_piramidyEgipt uznaje się za jeden z najbardziej turystycznych krajów świata. Sprzyja temu wiele czynników – począwszy od mocy zabytków z czasów starożytnych, przez orientalny klimat, przyciągający swoją odmiennością gości z Europy, USA, czy też Azji, a także doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych takich, jak nurkowanie, czy też windsurfing.

Zważywszy na ten potencjał, władze kraju troszczą się nieustannie o bezpieczeństwo i profesjonalną obsługę turystów. Możemy w związku z tym liczyć na dużą bazę konsulatów i biur paszportowych, rozsianych w najważniejszych miastach kraju, a także nieustanne poszerzanie oferty. W kraju znajdziemy ok. 7 międzynarodowych portów lotniczych w najbardziej strategicznych lokalizacjach. Loty czarterowe, z których najczęściej korzystają turyści obsługiwane są przez porty w Hurghadzie, Sharm el Sheikt, Tabie, a także Marsa el Alam.

O bezpieczeństwo turystów dba policja turystyczna – obecna przy wszystkich najważniejszych zabytkach miasta. Wszystkie kurorty są pilnie strzeżone przez wojsko oraz patrole policji – dlatego też, niech nie zdziwią nas kontrole samochodów przy wjeździe do miasta, czy też czasowa obecność uzbrojonego policjanta w autokarze, podczas samotnego przejazdu odludną drogą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *