Egipt: pomoc medyczna

Niezależnie od tego, czy przebywamy w kraju, czy zagranicą, pojawić się mogą różnego rodzaju problemy zdrowotne – zarówno mniej, jak i bardziej poważne. Jadąc do Egiptu, należy więc wykupić odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne, które zabezpieczy nas przed pokryciem dodatkowych kosztów związanych z wyjazdem.

Pamiętać warto, że poziom opieki medycznej w egipskich szpitalach i klinikach jest wysoka – lekarze są wyspecjalizowanymi specjalistami, którzy dysponują nowoczesnym sprzętem oraz odpowiednią wiedzą. Niemal wszyscy mówią po angielsku, co umożliwia sprawną komunikację. Koszty opieki jednak są dość wysokie – za konsultację lekarza rodzinnego zapłacimy ok. 40 $, a pobyt w szpitalu to koszta od 100 do 300$. Zazwyczaj oczekiwane jest natychmiastowe uregulowanie należności, która później wyrównywana jest w ramach odszkodowania przez ubezpieczyciela. Aby mieć pewność, że pomoc pokryta zostanie z ubezpieczenia, należy się skontaktować z przedstawicielem firmy ubezpieczającej i potwierdzić szpitale i kliniki, do których można się udać.

Ważną dla podróżujących do Egiptu informacją jest także to, iż wszystkie leki w aptekach dostępne są bez recepty. Możemy więc, w przypadku lżejszej choroby udać się do apteki i w porozumieniu z farmaceutą dobrać odpowiedni antybiotyk, lek przeciwzapalny, czy inny.