Egipt last minute – jak szukać oferty?

Bardzo dużą popularnością cieszą się wyjazdy do Egiptu w systemie last minute, a więc rezerwowane na ostatnią chwilę, w odstępie kilku dni, a nawet godzin od wyjazdu. Taką opcję oferują niemal wszystkie polskie biura podróży. Zazwyczaj, zważywszy na krótki czas dzielący od wylotu, spodziewać się można korzystnych warunków cenowych: nawet kilkadziesiąt procent taniej, niż cena wyjściowa. Aby jednak trafić na taką ofertę, należy się dobrze przygotować. Oto więc kilka porad, które pomogą kupić pobyt w Egipcie tanio, a jednocześnie w dobrym hotelu.

Przede wszystkim, najważniejszym czynnikiem związanym z ceną wyjazdu do Egiptu jest jego termin. Najdroższe są wyjazdy w wysokim sezonie letnim, a więc w drugiej połowie czerwca, w lipcu oraz sierpniu – w tym czasie nawet last minute może się okazać stosunkowo drogie. Oczywistym jest jednak, że zyskujemy możliwość wypoczynku z dzieckiem, które w pozostałe miesiące musi uczęszczać do szkoły i spodziewać się możemy najlepszych warunków pogodowych.

Opłacalne last minute, jak wynika z obserwacji ofert biur podróży, najłatwiej znaleźć, planując podróż na przełom maja i czerwca, a także na ostatnie tygodnie sierpnia, bądź wrzesień. Wtedy zainteresowanie przelotami jest niższe, zaś przewodnicy skłonni są udzielać nawet bardzo wysokich rabatów tym, którzy zdecydują się na wylot.

Spodziewać się możemy, że tańsze opcje wyjazdowe znajdziemy na wycieczki do Hurghady, a Sharm el Sheikh będą droższe – dokładnie tak, jak w przypadku standardowych wyjazdów, rezerwowanych z wyprzedzeniem. Jednakże, i od tej reguły mogą pojawić się wyjątki.

Najlepszym rozwiązaniem jest obserwacja ofert biur podróży online i w rezerwacja tej najbardziej dogodnej, gdy cena będzie odpowiednia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *