Czy w Egipcie jest bezpiecznie dla turystów?

W obliczu ostatnich wydarzeń politycznych w Egipcie, a także minionych zamachów terrorystycznych, z którymi do czynienia mieliśmy przed kilkoma laty, wielu planujących wyjazd do kraju nad Nilem zastanawia się nad bezpieczeństwem swojej podróży.

Z komunikatu zawartego na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych jasno wynika, że Egipt nie jest uznawany za kraj podwyższonego ryzyka – rekomendowany jest zwykły poziom ostrożności. Warto jednak pamiętać o tym, że ze względu na specyfikę tego kraju, zdecydowanie lepszą decyzją będzie poruszanie się w zorganizowanych grupach i unikanie samodzielnych wyjazdów poza teren kurortów.

Wycieczki do Kairu są możliwe i odbywają się bez większych zagrożeń: osławiony plac Tahrir omijany jest przez autokary z daleka, a policja oraz wojsko egipskie dbają o bezpieczeństwo turystów przebywających w tym regionie.

Pamiętać warto, że ze względów bezpieczeństwa, od czasów zamachu terrorystycznego, który miał miejsce w Luksorze, wszystkie wycieczki prowadzące do Kairu, czy też Luksoru odbywają się w konwoju. Kordon autokarów każdego dnia odjeżdża w jednym czasie, rozdzielając się dopiero po dotarciu do miejsca docelowego. Na jego czele oraz na końcu jedzie samochód wojskowy, co zapobiega potencjalnym zamachom, czy też porwaniom.

W niektórych miejscach kraju, w przypadku przejazdów indywidualnych, można spodziewać się, że do autokaru wsiądzie uzbrojony policjant, bądź woskowy. Ma to miejsce m.in. na drodze z Dahabu na lotnisko w Tabie, gdy autokar przejeżdża górskim wąwozem, w którym brak łączności satelitarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *