Atrakcje w Egipcie

Egipt jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Spragniony odpoczynku urlopowicz może odetchnąć na złocistej plaży i popływać w krystalicznie czystym morzu Czerwonym. Turyści aktywni i nie znoszący marazmu, mogą wybrać się na safari lub wycieczkę objazdową po półwyspie Synaj czy Egipcie kontynentalnym. Osoby, uwielbiający zwiedzać nowe miejsca i poznawać starożytne kultury, wybierają najczęściej rejs po Nilu. Słowem, w Egipcie nie można się nudzić.
Wybierając miejsce wypoczynkowe musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów: położenie, wartość historyczną, dostępność portów lotniczych i infrastrukturę komunikacyjną. Dobre połączenie z innymi miejscowościami jest niezwykle istotne, jeżeli traktujemy naszą miejscowość jako bazę wypadową w inne rejony kraju.

Co warto zobaczyć? Jakie atrakcje nasz czekają?

Aby Państwa nie zanudzać, opowiemy w telegraficznym skrócie o dobrach Egiptu.
W Kairze czeka nas do zwiedzania Muzeum Egipskie i Cytadela. W Gizie obejrzymy cudowne piramidy. Karnak i Luksor dadząc nam możliwość obcowania z żywą historią. To prawdziwa gratka dla wszystkich historyków i pasjonatów archeologii. W Hurghadzie i Sharm El Sheikh popływamy w morzu i zanurkujemy w przepięknych i malowniczych rafach koralowych. Przechodząc do omówienia części pozakontynentalnej, nie sposób nie wspomnieć o kanale sueskim, który okazał się jednym z najistotniejszych dokonań angielskiej, XIX-wiecznej myśli technologicznej. Podróżując po półwyspie Synaj natkniemy się na klasztor świętej Katarzyny, który zamieszkują obecnie mnisi. W Egipcie każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *