Sylwester w Egipcie

Któż z nas nie chciałby spędzić szalonego Sylwestra z dala od domu i rodzinnych stron? Wyjazd do Egiptu może być ukoronowaniem ciężkiego roku i stwarzać okazję do odpoczynku. Czemu zatem nie skorzystać z tej szansy i nie zdecydować się na wyjazd w ten egzotyczny rejon świata?

Co możemy robić w Egipcie w czasie długiej nocy sylwestrowej? Możliwości jest naprawdę wiele. Zakochane pary bardzo często wybierają zabawę na plaży albo spokojny spacer nad brzegiem morza. Innym sposobem jest rejs statkiem wycieczkowym po spokojnych wodach morza Czerwonego. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się rejsy statkami wycieczkowymi z przezroczystym pokładem. Turyści mogą podziwiać przepiękne rafy koralowe bez konieczności nurkowania. Liczne centra hotelowe i ośrodki kulturalne organizują poza tym przyjęcia sylwestrowe w swoich kompleksach rozrywkowych. Takie rozwiązanie zdaje się optymalne dla wszystkich, którzy nie boją się nawiązywać nowych znajomości i chcą spędzić noc sylwestrową zupełnie inaczej niż dotychczas.

Sylwester w Egipcie może zapaść nam w pamięć na całe życie. Atmosfera sylwestrowa jest zupełnie różna od tej, znanej z polskich przyjęć i imprez. Przede wszystkim grudzień jest miesiącem ciepłym – temperatury rzadko kiedy spadają poniżej granicy 20 stopni Celsjusza. Imprezowicze mogą zatem wybrać się w nocy na plażę i świętować Nowy Rok nad brzegiem morza. Nieco odważniejsi skorzystają zapewne z okazji i wskoczą do wody- nie jest to jednak polecane, bo woda w Egipcie w tym okresie jest dość zimna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *